Ciekawostki z targów Kids' Time 2018

05-04-2018

W końcu mamy trochę czasu żeby, tak jak obiecywaliśmy, podzielić się z wami ciekawymi nowościami fotelikowymi z targów Kids' Time 2018. Od targów co prawda miną już ponad miesiąc ale mamy nadzieję że wybaczycie nam tę zwłokę. Sporo się ostatnio działo i nie na wszystko wystarczało nam czasu. Dla tego przepraszamy, że piszemy o tym dopiero teraz.

Ale dość już okazywania skruchy, poniżej kilka nowości, które przyciągnęły naszą uwagę.

 

BeSafe iZi Flex Fix
Jest to fotelik dla dzieci o wzroście od 100 do 150 cm, homologowany według najnowszej normy i-Size ECE R129. Nie posiada podłokietników, ale zamiast nich ma prowadnicę krokową na pas bezpieczeństwa zapinaną na magnes. Boki fotela można zdemontować, dzięki czemu zmieści się pomiędzy 2 innymi fotelikami z grupy 15-36 kg. Wraz z fotelikiem otrzymamy dodatkową ochronę boczną (SIP+) montowaną od strony drzwi oraz osłonkę na pas piersiowy. Dodatkowo można regulować kąt pochylenia oparcia.

 

Avionaut AeroFIX RWF
Fotelik polskiej produkcji przeznaczony dla dzieci o wzroście od 67 do 105 cm i wadze do 17,5 kg. Posiada homologację i-Size ECE R129 oraz zaliczył Plus Test. Jak wskazuje jego nazwa jest przeznaczony do przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy. Montuje się go na bazie IQ ISOfix z systemem Click'n'Drive oraz wizualną i dźwiękową informacją o prawidłowym wpięciu. Zagłówek został wykonany z energochłonnego materiału EPP ARPRO. Fotelik został też wyposażony w unikalny system wentylacji a siedzisko zostało wypełnione miękką pianką zapamiętującą kształt.

 

Maxi-Cosi Pearl One
Kolejna odsłona fotelika z serii Pearl. Jak jego poprzednicy przeznaczony jest dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg. Posiada jednak homologacje i-Size ECE R129 i mogą w nim podróżować dzieci o wzroście od 67 do 105 cm. Fotelik można zamontować na bazie 2wayFix przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Bedzie też do niego dostępna zupełnie nowa, specjalna baza FamilyFix One, do której fotelik będzie wpinany wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Pearl One w połączeniu z bazą FamilyFix One, jak zapewnia producent, będzie miał zaliczony Plus Test. Do bazy FamilyFix One będą również pasowały foteliki: Pebble Plus oraz Rock.

 

Britax Römer Max-Way Plus
Jest to następca znanego modelu Max-Way przeznaczony dla dzieci o wadze od 9 do 25 kg. Posiada homologację ECE R44/04, jest skierowany tyłem do kierunku jazdy i montowany za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa (również dwupunktowego). Fotelik został wyposażony w większy zagłówek oraz system SICT - dodatkową ochronę boczną.