Karta Informacyjna Dziecka

20-09-2019

W codziennej pracy ratowników medycznych zdarza się, że w skutek wypadku rodzice czy opiekunowie dzieci są zdezorientowani, ogłuszeni czy nieprzytomni. W takiej sytuacji ratownikom ciężko jest zebrać istotne informacje o potrzebującym pomocy dziecku.

Aby ułatwić im pracę i przyśpieszyć rozpoczęcie udzielania niezbędnej pomocy powstała Karta Informacyjna Dziecka (KiD). Została ona opracowana dzięki współpracy producenta fotelików samochodowych BabySafe z ratownikami medycznymi. Stanowi ona źródło ważnych informacji o dziecku i jego stanie zdrowia. Informacje te są bardzo często niezbędne zespołowi medycznemu do podjęcia odpowiednich działań.

KiD ma formę niewielkiej naklejki. Są na niej do wypełnienia 4 pola: imię i nazwisko, data urodzenia, kogo poinformować w razie wypadku oraz miejsce na informacje o chorobach przewlekłych, przyjmowanych lekach, uczuleniach itp. Warto również na Karcie wpisać grupę krwi dziecka.

Wypełnioną Kartę Informacyjną Dziecka należy przykleić z tyłu fotelika. Dołączone do niej dwie mniejsze naklejki informacyjne z oznaczeniem KiD przykleja się na uprzęży fotelika, bokach zagłówka lub innym dobrze widocznym miejscu aby ratownik na pierwszy rzut oka mógł dostrzec informację o Karcie Informacyjnej Dziecka.

Dzięki karcie dostęp do istotnych informacji o stanie zdrowia dziecka jest dla ratowników szybszy i łatwiejszy, co pozwala na dużo sprawniejsze przeprowadzenie odpowiednich działań w trakcie akcji ratunkowej. "Nie zapomnijmy też, że zwrócenie się po imieniu do dziecka pozwala szybciej opanować stres, uspokoić malucha, a telefon do bliskiej osoby sprawia, że szybciej trafi pod opiekę rodziny" - Ratownik Medyczny Tomasz Śledź.

Karta Informacyjna Dziecka jest darmowa i czeka na Was w naszej strefie w sklepie Bajka w Galerii KEN Center. Zapraszamy serdecznie!