Program wymiany baz i fotelików RECARO

23-11-2017

Firma RECARO Child Safety zdecydowała się dobrowolnie wdrożyć program bezpłatnej wymiany fotelików RECARO Optia i RECARO Zero.1, a także baz RECARO fix, kompatybilnych z dziecięcymi fotelikami samochodowymi Optia oraz nosidełkami Privia. Program obejmuje konkretne serie powyższych produktów - najszybciej sprawdzicie czy jesteście objęci programem pod tym linkiem: www.recaro-polska.pl/program-wymiany

 

Fotelik RECARO Optia
W badaniach dynamicznych przeprowadzonych w ramach testów porównawczych fotelik oddzielił się od bazy Isofix. Recaro Child Safety traktuje ten wynik bardzo poważnie. Po otrzymaniu tych informacji firma wdrożyła liczne działania i uruchomiła bardzo wnikliwą analizę systemową.

Przeprowadzono wiele statycznych i dynamicznych testów i kalkulacji. We wszystkich wewnętrznych i zewnętrznych testach przeprowadzonych z certyfikowanymi europejskimi partnerami (ADAC, TASS, CATARC), w warunkach wykraczających poza normy europejskie (Euro NCAP), opisany problem nie wystąpił.

Mimo to, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów, które jest najwyższym priorytetem RECARO Child Safety, zdecydowano o dobrowolnej wymianie wszystkich fotelików RECARO Optia.

Jeśli posiadasz fotelik RECARO Optia, producent wymieni Twój produkt bezpłatnie. Możesz wybrać pomiędzy następującymi modelami fotelików RECARO: Optiafix, Young Sport Hero lub Monza Nova IS.

 

Fotelik RECARO Zero.1
Jakość i bezpieczeństwo są dla RECARO Child Safety niezwykle ważne. Dlatego też produkty RECARO są testowane na bieżąco i z zachowaniem najwyższej staranności. Systematycznie analizowane są również informacje zwrotne od Klientów i partnerów handlowych. Podczas jednego z takich procesów z udziałem fotelika Zero.1 ustalono, że w określonej partii produkcyjnej mógł zostać zainstalowany element regulacji pasa o ograniczonej funkcjonalności. W wyniku tego w określonych fotelikach jeden z pasów które trzymają dziecko w fotelu może ulec poluzowaniu. W przypadku kiedy fotelik jest zainstalowany przodem do kierunku a poruszanie się dziecka doprowadzi do poluzowania pasa to sytuacja ta może wywołać pogorszenie bezpieczeństwa dziecka w razie wypadku. Foteliki dotknięte tym problemem mogą być łatwo zidentyfikowane poprze ich numery seryjne. Problem ten nie dotyczy Recaro Zero.1 Elite.

 

Baza RECARO fix
Recaro Child Safety prowadzi akcję wymiany baz Recaro fix, kompatybilnych z dziecięcymi fotelikami samochodowymi Optia oraz nosidełkami Privia. Akcja dotyczy wyłącznie baz Recaro fix z konkretnej serii. Klienci nie ponoszą kosztów wymiany.

Testy wykazały, że pewne serie produktu, jakim jest baza Recaro fix, wprawdzie spełniają wymagania normy ECE-R44/04, natomiast nie odpowiadają wymaganiom jakościowym Recaro Child Safety. W warunkach testowych ze szczególnie dużym obciążeniem, znacznie wykraczających poza dopuszczalną normę, może się zdarzyć, że podczas użytkowania produktów z tej serii w kombinacji z fotelikiem Optia dojdzie do deformacji drążków łączących bazę Recaro fix z fotelikiem. Możliwym skutkiem deformacji jest ewentualnie odłączenie się fotelika od bazy przy bardzo silnym obciążeniu.

Wspomniane deformacje spowodowane są pewnymi właściwościami materiału, z którego wykonane są drążki łączące, które zastosowano wyłącznie w produktach o numerach seryjnych od ER01000000 do ER01017825 (włącznie). Problem ten nie dotyczy żadnych innych baz Recaro fix.

Dla Recaro Child Safety bezpieczeństwo klientów ma nadrzędne znaczenie. Z tego powodu firma oferuje wszystkim posiadaczom baz Recaro fix o podanych powyżej numerach seryjnych możliwość ich bezpłatnej wymiany. Chociaż użytkowanie bazy Recaro fix w połączeniu z nosidełkiem Privia jest możliwe bez żadnych ograniczeń, firma zaleca wymianę bazy niezależnie od tego, czy jest ona użytkowana aktualnie z dziecięcym fotelikiem samochodowym Optia czy też z nosidełkiem Privia. W ten sposób zagwarantowane zostanie bezpieczeństwo użytkowania produktu również w przyszłości w kombinacji z fotelikiem Optia.