Carrot 3

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: RehaNorm Bingen
  • Dostępność: Na zamówienie Na zamówienie
    Czas realizacji: 2-4 tygodnie
  • szt.
  • 6 900,00 zł
  • Niedostępny

Ustawienie do kierunku jazdy: Przodem
Sposób montażu: 3-punktowy pas bezpieczeństwa
Spełniane normy: ECE R44/04

Carrot 3 to rozwiązanie dla niepełnosprawnych dzieci przewożonych samochodem. Fotelik posiada modułową budowę umożliwiającą jego rozbudowę w miarę wzrostu dziecka. Można dzięki temu dowolnie przedłużać siedzisko lub oparcie, a także rozbudowywać system o potrzebne akcesoria.

Carrot 3 zapewnia bardzo dobre podparcie boczne dla dzieci z problemami mięśniowymi na odcinku głowy, klatki piersiowej, bioder i ud. 5-cio punktowy system pasów z szeroką poduszką podpierającą klatę piersiową zapewnia dodatkową pomoc w utrzymaniu właściwej pozycji. Peloty boczne i klin mogą dodatkowo ustabilizować dziecko. Szare poduszki mocowane są za pomocą rzepów i mogą być ułożone w dowolny sposób.

Fotelik Carrot 3 był testowany zgodnie z normą ECE R44/04 i uzyskał dopuszczenie dla grupy II i III (15-36 kg). Norma ta nie zawiera wskazań dla dzieci o wadze ponad 36 kg, ale Carrot 3 został wyprodukowany dla niepełnosprawnych dzieci o wadze ciała do 50 kg. Został poddany testom zderzeniowym z manekinem o wadze 49 kg. Dodatkowo został poddany testom z manekinem o wadze 10 kg, ponieważ może być używany przez dzieci o wadze poniżej 15 kg. W Niemczech i krajach Unii Europejskiej fotelik Carrot 3 może być użytkowany także w zakresie wagowym 10-15 kg i 36-50 kg, po wskazaniu przez lekarza, że niepełnosprawne dziecko może korzystać z fotelika także poza zakresem wagowym 15-36 kg.

Fotelik w rozmiarze S składa się z: siedziska ze 100 mm regulacją wysokości oparcia, zagłówka z 3 stopniową regulacją (przód, środek, tył) z dodatkową wyściółką przypinaną na rzep, pasów z szybkim zapinaniem, miękkiej osłony klatki piersiowej i zintegrowanych podłokietników. Fotelik jest przeznaczony dla pacjentów o wzroście do około 135 cm i wadze od 10 do 50 kg.Fotelik w rozmiarze L
ma dodatkową osłonę na ramiona, zagłówek i poduszka podpierająca klatkę piersiową są większe niż w rozmiarze S. Fotelik jest przeznaczony dla pacjentów o wzroście do około 160 cm i wadze od 10 do 50 kg.
Fotelik w rozmiarze XL (dostępny tylko w kolorze czarnym) posiada oparcie z przedłużką 50 mm; płaskie, szerokie i głębokie siedzisko z szynami do zamontowania stolika terapeutycznego, długie pręty mocujące oparcie umożliwiające użycie przedłużek oparcia 50 i 100 mm jednocześnie; pasy do mocowania oparcia i pas typu H. Fotelik jest przeznaczony dla pacjentów o wzroście do około 176 cm i wadze od 40 do 75 kg.
Pozycja leżąca

Fotelik można ustawić w prawie poziomej pozycji (zależy od możliwości pochylenia fotela samochodowego).

Dzięki modułowej budowie, wraz ze wzrostem dziecka, siedzisko i oparcie fotelika można rozbudowywać o kolejne elementy, aż do wzrostu około 176 cm. Foteliki w rozmiarach S i L można rozbudowywać o specjalne zestawy powiększające do kolejnego rozmiaru. Do fotelika dostępnych jest też wiele dodatkowych akcesoriów, niektóre z nich na zdjęciach poniżej.Wszystkie dodatkowe akcesoria i zestawy powiększające dostępne są u nas na specjalne zamówienie. Pełna lista dostępnych akcesoriów wraz z cenami do pobrania poniżej w zakładce ZAŁĄCZNIKI.

Rozmiar S: wzrost do 135 cm, waga od 10 do 50 kg

Rozmiar L: wzrost do 160 cm, waga od 10 do 50 kg

Rozmiar XL: wzrost do 176 cm, waga od 40 do 75 kg

 

Fotelik podlega dofinansowaniu z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w ramach programu "Aktywny Samorząd" Moduł I.